enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,2537
EURO
34,9109
ALTIN
2.427,62
BIST
10.479,16
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Samsun
Hafif Yağmurlu
22°C
Samsun
22°C
Hafif Yağmurlu
Perşembe Az Bulutlu
24°C
Cuma Açık
26°C
Cumartesi Açık
26°C
Pazar Açık
25°C

Edremit Belediyesi’nde yeni dönemin ilk meclis toplantısı

Edremit Belediyesi’nde yeni dönemin ilk meclis toplantısı
07.04.2024
1
A+
A-

Edremit Belediyesi’nde yeni dönemin ilk Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Mehmet Ertaş başkanlığında yapıldı.

Toplantıda meclis ihtisas komisyonları ve üye birliklerin temsilcileri seçildi. Mevcut komisyonlara ilave olarak Kent Estetiği Komisyonu kurulmasına karar verildi.

31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerinde Edremit Belediyesi’nde göreve seçilen Belediye Başkanı Mehmet Ertaş ve belediye meclis üyelerinin katılımı ile yeni dönemin ilk meclis toplantısı yapıldı. Cumhuriyet Halk Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partili meclis üyelerinin katıldığı toplantıya izleyici olarak vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdi.

Belediye Başkanı Mehmet Ertaş’ın başkanlık ettiği ilk toplantıda geçici divan kâtipliğini en genç üyeler CHP’li Hakan Yıldırım ve Emre Atay üstlendi.

Belediye Başkanı Mehmet Ertaş gündem maddelerine geçmeden önce meclis üyelerini tek tek tebrik ederek Meclis Üyesi rozeti hediye etti.

Toplantıda ilk olarak yapılan gizli oylama ile Meclis 1. Başkan Vekilliği’ne CHP’li Cavit Cebeci, Meclis 2. Başkan Vekilliği’ne CHP’li Nevin Sayman, Meclis Divan Kâtipliğine CHP’li Yılmaz Tezcan, Güneş Durgut, Nizam Aksoy, Belediye Encümen Üyeliğine CHP’li Coşkun Taşkın, Deniz Sarıtaş ve Güneş Durgut seçildi.

Meclis İhtisas Komisyonu üyeleri açık oylama ile belirlenirken Belediye Başkanı Mehmet Ertaş önerisi ile mevcut komisyonlara ilave olarak Kent Estetiği Komisyonu kuruldu. Komisyon üyeliklerine CHP’den Kemal Kaya Öztoprak, Erdal Can Özkoca, Hasan Hüseyin Yıldırım seçildi.

Komisyon seçimlerinin ardından Edremit Belediyesinin 2023 mali yılı Faaliyet Raporunun görüşülerek kabul edildi

2023 mali yılı bütçesi ile ilgili hazırlanan, Denetim Raporu okunarak meclise sunuldu.

Edremit Belediyesi Personel AŞ ve ED-BEL AŞ’de her türlü iş ve işlemlerle ilgili Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş’a yetki verildi.

Belediye Meclisinin ayın ilk Perşembe günü saat 16.00’da toplanmasına karar verildi.

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, “2024-2029 dönemi ilk meclis toplantısını gerçekleştirdik. Edremit’imize, Balıkesir’imize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Katılan tüm meclis üyelerimize, izleyici olarak bulunan vatandaşlarımıza ve basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Meclis Üyesi Ekrem Umutlu’da yeni dönemin hayırlı olmasını diledi, Cumhur İttifakı olarak yapılacak hizmetlere destek olacaklarını ifade etti.

Toplantıyı CHP Edremit İlçe Başkanı Emin Yalçıntaş, AKP Edremit İlçe Başkanı Murat Tuna ve çok sayıda vatandaş izleyici olarak takip etti.

Edremit Belediye Meclisi’nde görev dağılımı şu şekilde oldu:

 2024 NİSAN MECLİS GÖREV DAĞILIMI

Meclis 1.Reis Vekilliği :  Cavit CEBECİ

Meclis 2.Reis Vekilliği :  Nevin SAYMAN     

Meclis Divan KATİPLERİ ASİL :                    Meclis Divan KATİPLERİ YEDEK:

1-Yılmaz TEZCAN                                           1-Emre ATAY                                                                     

2- Güneş DURGUT                                               2-Hakan YILDIRIM

3- Nizam AKSOY.                                                 3- Mehmet DÖĞER

 

ENCÜMEN ÜYESİ      

1-      Coşkun TAŞKIN                                                         

2-      Deniz SARITAŞ

3-    Güneş DURGUT        

 

 

İHTİSAS KOMİSYONLARI

 

 

İMAR KOMİSYONU                                              PLAN ve BÜTÇE KOMİSYONU

1—Nevin SAYMAN                                     1Coşkun TAŞKIN          

2—Güneş DURGUT                                       2Nizam AKSOY           

3-Hasan Hüseyin YILDIRIM                          3-Murat ÜREMEN

 

TARIM ZEYTİN VE HAYVANCILIK KOM.     BELEDİYE VARLIKLARI DEĞR. KOM.

1Mustafa ERÇEVİK                                   1Muharrem DÖĞER         

2—Mehmet DÖĞER                                        2—Ertal KÜÇÜKASLAN     

3- Katip İSAK                                                    3-Kahraman CAN        

           

KADIN KOMİSYONU                                           ÇEVRE VE SAĞLIK KOMİSYONU

1-Necmiye SİMLİOVA                                       1-Serkan GÜNER

2-Güneş DURGUT                                             2Muammer TEMİZ                                                

3- Şemset KOCAMAN                                    3-Ekrem UMUTLU                                                  

 

KIYMET TAKDİR KOMİSYONU                           TRAFİK İHTİSAS KOMİSYONU

1-Ertal KÜÇÜKASLAN                                    1-Hakan YILDIRIM                                                

2-Serkan GÜNER                                              2Erdoğan DURSUN                                                

3- Gençer ENGİN                                              3-Sedat UZUN                                                          

 

AFET İŞLERİ KOM.                                               EĞİTİM KÜLTÜR SANAT VE SPOR KOM.

1-Deniz SARITAŞ                                             1-Yılmaz TEZCAN                                                    

2-Emre ATAY                                                   2Erdal Can ÖZKOCA                                              

3- Fehmi ERGEN                                           3 Gençer ENGİN       

                                                                                                                                                                  

HUKUK KOMİSYONU                                                  ENERJİ KOMİSYONU

1-Erdal Can ÖZKOCA                                          1-Deniz SARITAŞ                                                

2-Muammer TEMİZ .                                            2Kemal Kaya ÖZTOPRAK                                

3- Muhammed Erşad BABAYIĞİT                 3- Şemset KOCAMAN

 

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOM.              SOSYAL İŞLER KOMİSYONU

1-Oktay SÜMERTAŞ                                          1-Necmiye SİMLİOVA                                           

2-Hakan YILDIRIM                                           2Muharrem DÖĞER                                             

3- Ahmet ERGİT                                              3-Sedat UZUN

 

KENT ESTETİĞİ KOM.,

1-     Kemal Kaya ÖZTOPRAK

2-     Erdal CAN ÖZKOCA

3-     Hasan Hüseyin YILDIRIM                       

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

sanalbasin.com üyesidir