enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,2267
EURO
34,9486
ALTIN
2.429,77
BIST
10.568,52
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Samsun
Hafif Yağmurlu
22°C
Samsun
22°C
Hafif Yağmurlu
Perşembe Az Bulutlu
24°C
Cuma Açık
26°C
Cumartesi Açık
26°C
Pazar Açık
25°C

Milli Kurekçilerden 1. Günde 14 Madalya

Milli Kurekçilerden 1. Günde 14 Madalya
07.04.2024
2
A+
A-

Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de düzenlenen Uluslararası Zagreb Kürek Yarışları’nın birinci gününde Türkiye Kürek Milli Takımı 4’ü altın olmak üzere 14 madalya elde etti.

4’Ü ALTIN TOPLAM 14 MADALYA ELDE EDİLDİ.
6-7 Nisan tarihlerinde Zagreb’de 40.sı düzenlenen Uluslararası Zagreb Kürek Yarışları’nın (Croatia Open 2024) bugün gerçekleştirilen yarışların birinci gününde Milli Kürekçiler, 24 ekip ile 17 farklı yarışta mücadele etti. Büyükler, Ümitler, Gençler ve Yıldızlar kategorilerinde Kadın ve Erkek takımlarıyla katılım sağlanan yarışlarda Türkiye Kürek Milli Takımı, 4 Altın, 5 Gümüş ve 5 Bronz olmak üzere toplam 14 Madalya elde etti.

18 EKİP A FİNALE YÜKSELMEYİ BAŞARDI.

Ayrıca bugün öğleden önce gerçekleştirilen eleme yarışlarında Kürek Milli Takımı, 18 ekip ile A Final, 4 Ekip ile B Final ve 2 ekip ile C Final’e yükselmeyi başardı.

Yarışların ikinci günü yarın düzenlenecek olan yarışlar ile son bulacak. Yarışların ikinci gününde Türkiye Kürek Milli Takımı, finale yükselmek için 7 farklı kategoride 13 ekip ile mücadele edecek.

Yarışların ilk gününde kazanılan madalyalar ise şu şekilde yer aldı:

ALTIN MADALYA
ŞEFİK ÇAKMAK  |  HAFİF KİLO ERKEKLER TEK ÇİFTE
SÜLEYMAN YILMAZ  |  GENÇ (U19) ERKEKLER TEK ÇİFTE
BURAK ONUR TAŞ – KAAN KORKMAZ  |  YILDIZ (U17) ERKEKLER İKİ ÇİFTE
ŞEVVAL KAÇMAZ – ECE ARSLAN  |  YILDIZ (U17) KADINLAR İKİ ÇİFTE

GÜMÜŞ MADALYA
DENİZNUR SERRA BAYKARA  |  HAFİF KİLO KADINLAR TEK ÇİFTE
AHMET ALİ KABADAYI  |  HAFİF KİLO ERKEKLER TEK ÇİFTE
ENES BİBER – YUSUF ZİYA ATEŞ  | ÜMİT (U23) ERKEKLER İKİ TEK

ALİ KARA – BORA ÖZÇELİK | YILDIZ (U17) ERKEKLER İKİ TEK
DERİN KUMUK – ALARA ALEYNA TETİK | YILDIZ (U17) KADINLAR İKİ ÇİFTE

BRONZ MADALYA
ELİS ÖZBAY | KADINLAR TEK ÇİFTE
EBRU AKINAL  |  HAFİF KİLO KADINLAR TEK ÇİFTE
ENVER ERMAN-YİĞİT YAŞAR DOĞRUOK | ÜMİT (U23) ERKEKLER İKİ TEK
YASİN ŞEN – EREN AKBAŞ  |  GENÇ (U19) ERKEKLER İKİ TEK

MUHAMMET EREN AYKUT – ÖMER YUSUF KÖSE  |  YILDIZ (U17) ERKEKLER İKİ ÇİFTE

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

sanalbasin.com üyesidir